Król Albanii, Popek Monster i jego kariera

popek charakterystyczny artysta

Świat pędzi do przodu nie oglądając się za siebie. Co sekundę pojawia się na świecie nowy wynalazek, który w przyszłości może zrewolucjonizować świat. Podobnie jest z muzyką. Co chwilkę pojawia się nowy utwór, który może odmienić życie danej osoby. To właśnie muzyka łagodzi obyczaje. Ma ogromny wpływ zarówno na niemowlę, dziecko, młodzież, jak i osoby dorosłe. Każdy ma piosenki, które lubi. Do których chętnie wraca. Charakterystyczną postacią na rynku muzycznym jest krakowski raper Popek. Warto go poznać.

Mam na imię Paweł

Popek Monster, inaczej Paweł Ryszard Mikołajuw. Przyszedł na świat 2 grudnia 1978 roku. Dobrze znany w Polsce jako raper, muzyk, wokalista oraz zawodnik MMA wagi ciężkiej. Znany przede wszystkim z występów w grupie muzycznej Firma, w której czasem występuje od 2001 roku. Prowadził także działalność w grupie o nazwie Gang Albanii. Dziś prowadzi solową karierę. Wystąpił gościnnie u takich wykonawców jak: Borixon, Bosski Roman, Jędker, Hemp Gru czy Żurom.

Czysty hip-hop

Co warte podkreślenia. Hip-hop i rap nie są pojęciami tożsamymi. Każdy kto kocha hip-hop wie, że to subkultura. Na nią składają się takie elementy jak: rap, beat box, break dance i graffiti. Rap więc jest częścią składową subkultury hip-hopu. Popek Monster jest wykonawcą muzyki rap. Mikołajuw w roku 2001 został członkiem krakowskiego zespołu o nazwie Firma. Stworzył z nimi pięć albumów. Założył z zespołem również markę odzieżową JP. W 2007 roku ukazał się pierwszy solowy album „Wyjęty spod prawa”, już rok później wydał drugi album, o nazwie „Heavyweight”.