Bytomski raper Kartky znowu rozwija skrzydła

Kartky Księga jesiennych demonów

Twórczość Kartky’ego powoli przebija się do powszechnej świadomości. Urodzony w 1989 roku bytomski rapera ostatnim czasie jest bardzo aktywny, co przekłada się także na jego rosnącą popularność. Stanowi dobrą alternatywę dla najbardziej popularnych artystów, którzy w ocenie niektórych coraz częściej uderzają w te same tony, przez co ich muzyka jest coraz mniej popularna.

Niebanalne teksty i intrygująca muzyka

Kartky na scenie hip hopowej obecny jest od roku 2009, chociaż jego kariera nabrała rozpędu w roku 2015, kiedy to dołączył do wytwórni QueQuality. To właśnie dzięki pomocy wytwórni jego muzyka mogła przedostać się do standardowego odbiorcy. W swojej muzyce Kartky stawia przede wszystkim na niebanalny przekaz. Jego teksty wpadają w ucho, głównie dzięki stosunkowo skomplikowanej budowie, która działa na wyobraźnię. Całość dopieszczona jest intrygującą muzyką, która stanowi ciekawy pomost pomiędzy popularnymi trendami w polskim rapie oraz światowej muzyce popowej. Dzięki rosnącej popularności płyty Kartky’ego dostępne tutaj sprzedają się bardzo dobrze, niezależnie od tego, czy chodzi o te najnowsze (jak „Księga jesiennych demonów) czy starsze (jak świetny album „Black Magic”).

Raper warty uwagi

Kartky to raper warty uwagi przede wszystkim dlatego, że nie zatracił w swojej twórczości pasji. Można spokojnie sięgnąć po najnowsze albumy Kartky’ego i porównać go z jego twórczością zanim dołączył do QueQuality. Widać, że raper zna kierunek, którym podąża i konsekwentnie działa w celu rozwoju własnej kariery. Nie jest oderwanym od rzeczywistości twierdzenie, że na pewno z biegiem jego kariery, będziemy o nim słyszeć więcej.