Początki kariery Snoop Dogg’a

the DoggFather album SnoopDogga

Calvin Cordozar Broadus Junior, inaczej znany jako Snoop Dogg urodził się 20 października 1971 roku w Long Beach. Wspomniany raper znany jest przede wszystkim ze swojej kariery muzycznej oraz aktorskiej. Pseudonimy Snoop Dogga kilkukrotnie ulegały zmianie na przestrzeni lat. Początkowo, do roku 1998 świat mógł poznać Snoop Doggy Dogga, a po roku 2012 owy pseudonim został zmieniony na Snoop Lion w odniesieniu do twórczości z zakresu muzyki reggae.

Historia życia Snoop Dogg’a

Dzieciństwo Snoop Dogg’a przebiegło dość specyficznie, ponieważ z roku na rok kontynuował edukację, jednakże nie stronił od świata pełnego przestępstw. W czasie nauki w szkole Long Beach Polytechnic High School został skazany na okres sześciu miesięcy za posiadanie narkotyków, takich jak kokaina.

Dorastanie nie zmieniło podejścia Snoop Dogg’a względem konfliktów z prawem. Młody raper już jako nastolatek stał się członkiem gangu Rollin’ 20 Crips.

Swoistym ratunkiem okazała się kariera muzyczna, która sprawiła, iż młodym raperem zainteresował się sam Dr. Dre.

Albumy Snoop Dogg’a

Pierwszym z sukcesów młodego Snoop Dogg’a był udział w wydaniu albumu The Chronic przez Dr. Dre.

Dobrze rokująca kariera sprawiła, iż Snoop Dogg długo nie czekał na wydanie solowego albumu, ponieważ nastąpiło to w roku 1993. Wspomniany album, mianowicie Doggystyle okazał się niesamowitym sukcesem.

Płyty Snoop Dogg’a zdobyły serca fanów na całym świecie. Wspomniany raper zachwycił wielbicieli rapu swym podejściem do muzyki oraz do swej twórczości.