Kim jest popularny raper Sobota?

Sobota, okładka płyty Sobotaż

Michał Sobolewski jest znany szerszej publiczności pod pseudonimem artystycznym – Sobota (ur. 25 lutego 1977 w Szczecinie). Michał Sobolewski swoją działalność muzyczną zaczął już pod koniec lat 90.

Raper ze Szczecina – początki kariery

Na początku związał się z zespołem Uquad-Squad, a w 1990 r. zasilił szeregi popularnego wtedy zespołu Snuz. Wraz z tą ekipą nagrał wydane rok później album pt. „Towar to sprawdzony maksymalnie czysty”. Po rozwiązaniu zespołu raper Sobota kontynuował swoją działalność muzyczną już w składzie „Mores RSH”, gdzie wraz z kolegami nagrał dwie piosenki na ścieżkę dźwiękową głośnego wówczas filmu dokumentalnego pt. ,,Klatka”. Po trzech latach ukazało się szerszej publiczności wydawnictwo zespołu – „Słowo droższe od złota”.

Nie tylko raper – Sobota jako aktor filmowy

Sobota raper od jakiegoś czasu sprawdza swoje siły w zdecydowanie innej branży niż muzyczna. Co interesujące posiada na swoim koncie kilka epizodycznych ról w polskich filmach. Zagrał m.in w dwóch częściach popularnych filmach ,,Kobiety mafii” wyreżyserowanych przez Patryka Vege. Raper przez wiele lat związany był z Melantą Ceder, która wystąpiła w kilku jego teledyskach. W 2012 r. raperowi urodził się syn. Związek pary jednak rozpadł się, a raper 13 marca 2020 r. stanął na ślubnym kobiercu z Nielle Diarra.

Największe hity Soboty

Płyty Soboty cieszą się dużą popularnością w Polsce, a sam raper posiada na swoim koncie cztery albumy solowe. Do największych hitów zaliczyć można piosenki „Tańcz głupia”, „Przepraszam”, Jeszcze będzie hajc’’ oraz ,,Do góry łeb’. W 2020 r. w czasie akcji #hot16challange ogłosił, że kończy karierę, jednakże jeszcze w tym samym roku oraz w 2021 r. można było ujrzeć jego nowe kawałki. Raper wystąpił na gali Fame MMA, a pod koniec 2020 r. wyszła na jaw afera – raper został posądzony przez Jongmena o rzekomą współpracę z policją.