SB Maffija Label – liderzy rapu w Polsce

Hotel Maffija Sb Maffija album

SBM Label to wytwórnia, której nie trzeba szczególnie przedstawiać, ponieważ ich oficjalny kanał na YouTube subskrybuje 2,7 miliona osób, ma on ponad 3 miliardy wyświetleń, a to wszystko sprawia, że jest on w ścisłej czołówce najpopularniejszych kanałów w naszym kraju.

Historia wytwórni SB Maffija

Wszystko zaczęło się od Solara i Białasa już w 2008 roku, kiedy to zaczęli nagrywać i publikować pierwsze rapowe kawałki. Założyli oni wtedy ekipę SB Maffija i bardzo prężnie rozwijali się na naszym rynku. Na swoim koncie mają współprace z Prosto Label i Step Records, a w 2016 roku zdecydowali się na założenie własnej wytwórni, nazywając ją SB Maffija Label. Do nowopowstałej wytwórni niemal od razu dołączyli Beteo i Bedoes. W 2018 roku wytwórnia zmieniła nazwę z SB Maffija Label na SBM Label.

Sukcesy i płyty SB Maffija

Największym objawieniem wytwórni, jak i rapu w całej Polsce, był Mata w 2020 roku ze swoim albumem 100 dni do matury. Debiutancki album artysty uzyskał status potrójnie platynowej płyty, najchętniej odsłuchiwanym albumem na platformie streamingowej Spotify oraz 10 najlepiej sprzedającym się albumem w Polsce w 2020 roku.

W wytwórni znajdziemy weteranów, takich jak Solar i białas, Bedoes, a też młode talenty, takie jak Fukaj czy White 2115. To właśnie mieszanka talentu i doświadczenia sprawa, że wytwórnia jest obecnie na szczycie, a kolejne to albumy uzyskują status platynowych płyt.

Poza albumem maty warto wyróżnić takie albumy jak:

– Rewolucja romantyczna, Opowieści z Doliny Smoków, Kwiat polskiej młodzieży, Aby śmierć miała znaczenie, autorstwa Bedoesa

– H8M4, H8M5, autorstwa Białasa

– Plansze i Uśmiech rapera Jana-Rapowanie i producenta muzycznego Nocnego

– a także ostatni, nagrany wspólnie przez całą ekipę album, Hotel Maffija