Człowiek o wielu talentach – kariera muzyczna Vito Bambino

Vito Bambino album Poczekalnia

Na rynku muzycznym pojawiła się nowa postać, która skradła serca publiczności. Mowa o Vito Bambino. Choć sam twórca jest aktywny w przemyśle muzycznym już dość długo, dopiero 2021 rok przyniósł mu większą popularność.

Nie tylko „Dom”, czyli dorobek muzyczny Mateusza Dopieralskiego

Vito Bambino jest przez wiele osób kojarzony z zespołem Bitamina. To właśnie z tą grupą nagrał jeden z popularniejszych utworów zatytułowanych „Dom”, który został umieszczony na albumie „Kawalerka” wydanym w 2017 roku. Jego muzyczna droga rozpoczęła się jednak znacznie wcześniej. Jak sam wokalista podkreśla, jej początki można datować na 2003 rok w kulturze hip-hopu.

Oficjalną karierę solową pod pseudonimem Vito Bambino Mateusz rozpoczął w 2020 roku, wydając album „Poczekalnia”. Najwięcej rozgłosu przyniosły mu jednak projekty z innymi artystami. Vito piosenkarz ma na swoim koncie wiele współprac (m.in. z Kaśką Sochacką, Pauliną Przybysz lub VNM), jednak to połączenie sił z Sanah sprawiło, że twórca dał się poznać szerszemu gronu odbiorców. Utwór „Ale jazz” to prawdziwy hit radiowy. Niedługo po tym sukcesie można było usłyszeć Vito także w orkiestrze Męskiego Grania. Utwór „I Ciebie też, bardzo” nagrany z Darią Zawiałow i Dawidem Podsiadłą to idealne podsumowanie sezonu, który wyjątkowo sprzyja Mateuszowi Dopieralskiemu.

Także kariera aktorska

Mateusz Dopieralski to również aktor, który gra w produkcjach filmowych i teatrach niemieckich – gdzie też mieszka. Rozwija swoją karierę w Polsce i Niemczech, rozgraniczając niejako te dwie dziedziny na dwa kraje. Można powiedzieć, że pisze i śpiewa w języku polskim, a gra w języku niemieckim.