Dlaczego Kendrick Lamar stał się sławny?

pierwszy oficjalny album Kendricka - Good Kid Maad City

Kendrick Lamar to amerykański raper, który urodził się 17 czerwca 1987 roku w Compton. Szersza publiczność dostrzegła go po wydaniu mixtape’u pod tytułem ,,Overly Dedicated”.

Życie Kendricka Lamara

Raper urodził się w Compton, gdzie musiał borykać się z trudami gangsterskiej rodziny. Jego ojciec prowadził wiele nielegalnych interesów i miał kontakty z miejscowym gangiem. Przez to Kendrick Lamar miał bardzo trudne dzieciństwo. Warto zaznaczyć, że początki szkolnictwa rapera były bardzo udane, bowiem nieraz otrzymywał pochwały ze strony nauczycieli za swoje postępy w nauce. Niestety Kendrick Lamar postanowił wybrać inną drogę. Podążył za ojcem i postanowił go naśladować i przeprowadzać różne kradzieże czy włamania. W bardzo krótkim czasie doszło do zakończenia przestępczej kariery rapera. Stało się tak głównie za sprawą zaangażowania się w rap. Ta muzyka stała się dla młodego chłopaka swoistą odskocznią od mrocznej rzeczywistości w Compton.

Płyty Lamara

Kendrick Lamar w 2011 roku wydał niezależny album pod tytułem ,,Section.80″, który był dostępny tylko na platformie iTunes. Album ten w tamtych latach był bardzo udanym wydaniem cyfrowym w hip-hopie. Warto podkreślić, że albumy Kendricka Lamara zyskały sławę nie tylko w Stanach, ale również i w Europie. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że udało mu się sprzedać ponad siedem milionów płyt w tym aż 4,5 miliona w samych Stanach Zjednoczonych. Obecnie płyty Kendricka Lamara są bardzo popularne także w naszym kraju – możesz je znaleźć chociażby tutaj. Wielu polskich raperów inspiruje się twórczością tego amerykańskiego rapera.