Dyskografia zespołu Fisz Emade

Fisz Emade okładka płyty F3

Jeszcze kilkanaście lat temu rap nie był tak popularny jak kiedyś. Artystom było ciężko przebić się do głównego nurtu, ponieważ telewizja w ogóle nie promowała tej muzyki.

Muzyka Fisza i Emade

Mimo to Fisz i Emade postanowili tworzyć muzykę, która porwała tłumy. Fisz jest raperem ze starego pokolenia, który przywiązuje bardzo dużą uwagę do tekstów. Każdy wers jest dokładnie przemyślany i łączy się z następnym. Razem ze swoim bratem Emade postanowił stworzyć zespół, który nazwali „Tworzywo Sztuczne”. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że bracia w rzeczywistości zaczynali od metalu i jazzu. Dopiero później postanowili połączyć brzmienie rockowe i hip hopowe, czego efektem był hit powstały w 2000 roku „Czerwona sukienka”. Największą zaletą Fisza jest to, że nie boi się mówić o rzeczach trudnych i kontrowersyjnych.

Płyty zespołu Fisz Emade

Do tego ma bardzo przyjemną barwę wokalu, dlatego takiej muzyki słucha się z czystą przyjemnością. Fisz Emade Tworzywo Sztuczne działają od 2002 roku, kiedy to ukazała się pierwsze płyta zespołu, czyli „F3”. Na płycie znajduje się między innymi kawałek „Warszafka”, który wywołał duże poruszenie w opinii publicznej. W zespole oprócz Fisza i Emade byli także: Pablo Hudini, Jerzy Zagórski oraz Dominik Trębski. Następna płyta zespołu Tworzywo Sztuczne ukazała się dopiero w 2014. Wcześniej oczywiście również powstawały projekty, ale pod innym szyldem. Album „Mamut” okazał się strzałem w dziesiątkę i grupa rozpoczęła trasę koncertową. W 2019 roku ukazała się kontynuacja albumu, czyli płyta „Radar”, zaś w listopadzie 2021 światło dzienne ujrzał album „Ballady i Romanse”, który zyskał uznanie zarówno krytyków, jak i fanów zespołu.