Niezwykły rap A$AP Rocky’ego

A$AP Rocky - współczesny nowojorski rap

Kim jest A$AP Rocky? Znawcom i miłośnikom rapu nie trzeba go przedstawiać. Jednak ci, którzy jeszcze o nim nie słyszeli i nie znają jego muzyki, mogą się bardzo pozytywnie zaskoczyć. Jest to wyjątkowo utalentowany raper, a jego muzyka stała się niezwykle popularna nie tylko w Stanach Zjednoczonych, skąd pochodzi, ale także w Europie, w tym w Polsce.

Kim jest ASAP Rocky?

A$AP Rocky, a właściwie Rakim Athelaston Mayers, urodził się w roku 1988 w Nowym Jorku i od początku swego życia mieszkał na Harlemie. Rapował od dziecka, a jego prawdziwe imię zostało mu nadane na cześć innego rapera, Rakima Allah, jednak dopiero po tragicznych wydarzeniach (pobyt ojca w więzieniu za handel narkotykami i morderstwo jego brata, również związane z handlem narkotykami), które dotknęły rapera, zajął się rapem zawodowo. Jest członkiem grupy hip-hopowej A$AP Mob.

Styl Rocky’ego

Styl A$AP Rocky’ego jest niesamowicie złożony. Łączy on rap tradycyjny i uliczny (w małym stopniu) z newschoolem (w dużym stopniu). Często także nagrywa swoją muzykę z osobowościami ze sceny muzyki popularnej, między innymi z Laną del Ray oraz z Rihanną.

Sprawdź płyty A$AP Rocky’ego w sklepie Preorder

Często w jednym utworze A$AP Rocky potrafi zmienić charakter utworu kilkukrotnie, a cała kompozycja, mimo takiej ingerencji w strukturę, zachowuje się idealnie i nie brzmi dysonansowo. Muzyk znany jest zresztą z tego, że lubi zestawiać ze sobą pozornie nieprzystające do siebie elementy lub uzyskiwać wysoki kontrast.

W swoich utworach porusza często kwestie związane z duchowością, seksualnością, życiem w Nowym Jorku.